ביקור סגן השר להגנת הסביבה, ח"כ ירון מזוז, בהשתתפות ארגוני הסביבה ברשות נחל הקישון

סגן השר להגנת הסביבה, ח"כ ירון מזוז, בביקורו ברשות נחל הקישון: "אני רואה בהקמתו של פארק מורד נחל קישון כמחולל שינוי וכחלק בלתי נפרד משינוי פני מפרץ חיפה, מאזור הסובל ממטרדים סביבתיים לאזור אשר יהיה אבן שואבת לפעילויות פנאי ונופש. מרחב נחל קישון הוא הריאה הירוקה המשמעותית במטרופולין החיפאי ובכוונתי לפעול במלוא המרץ כדי להוציא את תוכניתה של רשות נחל הקישון לקידום הפארק מהכוח אל הפועל".

ביום חמישי האחרון, 8.6.2017, קיים סגן השר להגנת הסביבה, ח"כ ירון מזוז, סיור מקיף במפרץ חיפה בהשתתפות אירגוני הסביבה הפועלים באזור. שיאו של הביקור היה ברשות נחל הקישון, בו הציגה מנכ"לית הרשות, שרון נסים, לסגן השר את פעילות הרשות לשיקום הנחל ופיתוחו לרווחת הציבור והתמקדה בתכנית רשות נחל הקישון לפיתוח פארק רחב ידיים במורד הנחל.
בכוונת הרשות לקדם יחד עם סגן השר החלטת ממשלה מתוקצבת שתאפשר את הקמתו של הפארק כפי שנעשה בפארקים בדרום הארץ ובמרכזה (פארק נחל באר שבע ופארק אריאל שרון). עלות הקמתו של הפארק מוערכת בכ-265 מיליון ₪ וניתן יהיה להקימו בחמש השנים הקרובות באם יימצאו התקציבים הדרושים.
בתכנית הפארק, הגדה הדרומית של הנחל תשמש כאזור טבע שמור, בו ישוחזרו בתי הגידול שאופיינו את אזור מלחת הקישון ההיסטורית. במקום יוקמו מסתורים לצפייה בציפורים, שבילי הליכה ושבילים צפים באזורי הביצה המשוחזרים. יושבו מיני צמחים ובעלי חיים וחלק מצמחיית מלחת הקישון תושב ממאגר הגֶנים שהקימה רשות הנחל יחד עם מכללת אורנים. הגישה לגדה הדרומית תהיה בהתאם לכושר הנשיאה האקולוגי במקום ותותר להולכי רגל בלבד. בגדה הצפונית יפותחו מוקדי פנאי ונופש תיירותיים, מרכז מבקרים, אמפיתאטרון, שבילי הליכה ורכיבה על אופניים ומזחים לשייט ודיג ספורטיבי. כמו כן, יפותחו במקום פעילויות תיירות אקולוגית התואמות את אופי המקום.

לסגן השר ולנציגי ארגוני הסביבה נערך שייט במורד הנחל בו הציגו להם אנשי הרשות, באופן בלתי אמצעי, את הפוטנציאל הגלום במורד הנחל להקמתו של הפארק. את הקשיים והאתגרים העומדים בפני הרשות בדרך לשיקומו המלא של הקישון, לרבות הפסקת הזרמות התעשייתיות אל הנחל, או לכל הפחות טיובן לרמה התואמת את תקן ענבר להרחקה לנחלים, יישום תכנית המים לנחל ושמירה על הנחל נוכח שלל לחצי הפיתוח הקיימים באזור (כבישים, מחלפים, קווי תשתית לסוגיה, פיתוח נמל המפרץ וכד').

בתום הביקור הודתה מנכ"לית רשות נחל הקישון, שרון נסים, לסגן השר, ח"כ מזוז, על מחויבותו רבת השנים, עוד מתפקידיו הקודמים כסגן ראש העיר קריית ביאליק, לשמירה על הסביבה ושיקום נחל קישון ויובלו נחל גדורה, שבימים אלה מסיימת הרשות שלב נוסף בהקמת שביל נחל לאורכו.

לדברי שרון נסים: "אנו רואים בסגן השר, תושב האזור בעצמו, שותף אמיתי ושגריר של רצון טוב במוקדי קבלת ההחלטות, ליישום החזון שלנו להקמת הפארק. הקמתו של פארק מורד נחל קישון תהווה צדק סביבתי ותיקון עוול רב שנים לטובת תושבי האזור והציבור בכלל".

סגן השר להגנת הסביבה, חכ ירון מזוז, עם מנכלית רשות נחל הקישון, שרון נסים, בשייט בנחל קישון

סגן השר להגנת הסביבה, חכ ירון מזוז, עם מנכלית רשות נחל הקישון, שרון נסים, בשייט בנחל קישון

סגן השר להגנת הסביבה, חכ ירון מזוז, מנכלית רשות נחל הקישון, שרון נסים ונציגי ארגוני הסביבה בעת ביקורם ברשות נחל הקישון

סגן השר להגנת הסביבה, חכ ירון מזוז, מנכלית רשות נחל הקישון, שרון נסים ונציגי ארגוני הסביבה בעת ביקורם ברשות נחל הקישון