יוצאים מעבדות לחירות: מפסיקים לקדם תעשיות מזהמות- עוברים לאנרגיות מתחדשות
האירוע המרכזי בישראל: יום שני, ה-25.4, פארק הקישון בחיפה, החל מ-10:00 בבוקר
הסעות חינם לאורך כל היום מתחנת הרכבת בלב המפרץ
לפרטים המלאים-כנסו לעמוד הפייסבוק שלנו

חול המועד פסח הוא אחד הזמנים המועדפים על הישראלים לטיול בחו"ל, אך רבים מאיתנו מעבירים בהנאה את החג גם כאן בישראל.
השנה החגיגה כפולה- יום כדור הארץ יצוין ברחבי העולם בערב חג הפסח וגם אנחנו מצטרפים לחגיגות עם הפנינג סביבתי שכולל סיורים, סדנאות, פעילויות לילדים והרצאות למבוגרים באירוע המרכזי בישראל- בנחל הקישון בחיפה.   
והכל חינם!

ארגון "מגמה ירוקה" בחר השנה לציין את יום כדור הארץ בעיר חיפה, שעוררה בשנה האחרונה סערה כאשר התגלו בה ממדי תחלואה גבוהים כתוצאה מזיהום אוויר כבד ופעילות בלתי פוסקת של התעשייה הפטרוכימית באזור. מיקום האירוע, פארק הקישון, גם הוא מסמל מאבק סביבתי של תושבי חיפה הדורשים לא לגרוע ממנו ולפתחו לרווחת הציבור על מנת שישמש כריאה הירוקה היחידה הקיימת במפרץ חיפה המתועש,

היוזמה הארגונית הפכה לתנועת אקלים אזרחית אליה הצטרפו גם ארגוני הסביבה: "גרינפיס", "החברה להגנת הטבע", "השל", "חיים וסביבה" ו"צלול" בקריאה לקידום אנרגיות מתחדשות ונקיות שיפחיתו את הסיכונים הבריאותיים ויבטיחו איכות חיים גבוהה לאזרחי ישראל כולה. מלבד ארגונים סביבתיים גם שגרירות ארה"ב בישראל בחרה לקחת חלק באירוע יום כדור הארץ בישראל.

 

haklaim

מצעד האקלים בישראל, נובמבר 2015, (קרדיט צילום: ארגון "מגמה ירוקה").

יום כדור הארץ בישראל הוא המשכו הישיר של יום כדור הארץ הבינלאומי שמתקיים מדי שנה ב-22/4, ומצוין על ידי ממשלות, ארגונים בינלאומיים ואזרחים פעילים.  מטרת היום היא לציין את חשיבות השמירה על איכות הסביבה, להעלות את המודעות ליכולתו של האדם להשפיע לטובה על הסביבה באמצעות התנהלות יום-יומית מקיימת ומתחשבת.
עם אימוצו של אורח חיים שכזה נוכל להרגיש בשינוי כבר בימינו  ולהשפיע על חייהם של בני האדם לאורך דורות.

אלי בריף, מנהל אירועי יום כדור הארץ הישראלי, מטעם ארגון "מגמה ירוקה" : "בזמן שמדינות העולם עושות צעדים משמעותיים לכיוון של אנרגיות נקיות, ממשלת ישראל משתרכת הרחק מאחור. ארגוני הסביבה ואזרחי ישראל מבינים שכדי להפחית את זיהום האוויר, לעצור את ההתחממות הגלובלית, למנוע שינוי אקלים דרסטיים, להגדיל את השימוש בתחבורה ציבורית, לפתח ערים קיימות ולא לבנות ערים חדשות, להפסיק למכור את משאבי הטבע ולתת לנו ולילדנו עתיד בריא יותר עלינו לפעול יחד, ומהר. לכן אנו מזמינים את הציבור הרחב להצטרף לתנועת האקלים הישראלית אשר תמשיך להוביל ולדחוף את הממשלה לקחת אחריות ולאמץ, לכל הפחות, את התכנית השאפתנית של הועדה הבין משרדית להפחתת פליטות, אשר דורשת 32% הפחתת פליטות ו- 35% אנרגיה מתחדשת עד שנת 2030".

האירוע הכולל הופעות חיות, סדנאות ומיצגי ענק ייחתם בהכרזה המסורתית על "שעת כדור הארץ" בוא נכבה כולנו את האור וצפוי להסתיים ב-17:00.

iruim kadur haarec1